HIPERTERMIA

REFLEKSOLOGIA

Tekst

 

MASAŻ TERAPEUTYCZNY

Masaż terapeutyczny stosuje się dla zmniejszenia napięcia i bólu mięśni (zalecany szczególnie sportowcom dla rozluźnienia mięśni przed zawodami, a po zawodach – dla złagodzenia bólu po wysiłku fizycznym), migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, dla ogólnego odprężenia oraz przezwyciężenia stresu.
Zwykle masaż leczniczy polega na rozluźnianiu mięśni oraz łagodzeniu napięcia psychicznego, a to przynosi ulgę i uczucie odprężenia. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia.

 

ZABIEGI BOWENA

Technika Bowena to manualna metoda leczenia oparta na wiedzy z dziedziny anatomii i fizjologii człowieka. Oddziałuje ona na trzy elementy składowe ludzkiego organizmu, do których należą: ciało, psychika i umysł.
Jest to metoda działająca holistycznie, możemy określić ją jako system informacji wysyłanych do organizmu Pacjenta, ze ściśle określonych punktów na ciele, przenoszonych w postaci wibracji poprzez układ nerwowy do mózgu. Leczenie zachodzi tu na wielu poziomach. Rozpoczyna się od zrelaksowania organizmu i przejęcia dominacji układu nerwowego przywspółczulnego nad układem nerwowym współczulnym. Pojawiają się fizjologiczne zmiany prowadzące do oczyszczenia ciała z toksyn i wolnych rodników. W konsekwencji uruchamiane są procesy regeneracyjne oraz wzmacniające narządy i poszczególne układy, co wiąże się z przywróceniem ich funkcjonalności. Pobudzeniu ulegają również mechanizmy układu autoimmunologicznego, co prowadzi do zwiększenia odporności na działanie patogenów. Pozytywne zmiany sięgają także sfery psychicznej i emocjonalnej, dzięki czemu Pacjent uodparnia się na stres.

 

COACHING MEDYCZNY

Pacjentom nie zawsze łatwo jest podjąć świadome decyzje dotyczące celowości rozpoczęcia czy kontynuacji leczenia.
Złe doświadczenia w kontakcie z lekarzem, długotrwałe i uporczywe leczenie chorób przewlekłych, czy też bezobjawowy charakter wielu najczęstszych schorzeń, powoduje że krótki rachunek zysków i strat, jaki wykonuje pacjent nie zawsze musi wypaść na korzyść leczenia.
Coaching medyczny ma za zadanie zmotywowanie pacjenta do zmiany dotychczasowego stylu życia i wprowadzenia schematów mających na celu poprawę skuteczności i efektywności leczenia.

 

ZAJĘCIA ODDECHOWE

Chcąc poprawić jakoś życia warto przyjrzeć się swojemu sposobowi oddychania, myślenia i widzenia świata, swoim emocjom.Rytm oddychania zmienia się pod wpływem myśli i emocji. Ponadto, gdy zmienia się oddech, zmieniają się również nastroje umysłu. Wykorzystując tę zależność i ucząc się głębokiego, wolnego i świadomego oddychania, możesz ukoić swój układ nerwowy, obniżyć poziom hormonów stresu.
Organizm można uspokoić za pomocą oddechu, poświęcając mu trochę uwagi i obserwując go uważniej.

 

POIZOMETRYCZNA RELAKSACJA MIĘŚNI

Metoda ta należy do grupy, tzw. technik energii i relaksacji mięśni i przydatna jest w procesie likwidowania nadmiernego napięcia spoczynkowego mięśni. Ćwicząc tą techniką rozciąga się w delikatny i świadomy sposób mięśnie, a tym samym likwiduje bądź zmniejsza dolegliwości bólowe.
Poizometryczna relaksacja mięśni i więzadeł jest jedną z najskuteczniejszych technik doprowadzających do równowagi mięśniowej.